Ireneusz WąsowiczCo-Funder Akademii Biznesu AKME

Ireneusz Wąsowicz
Obszary doświadczenia
  • 20 lat doświadczenia w branży finansowej i ubezpieczeniowej
  • Komercjalizacja przestrzeni inwestycyjnych
  • Fuzje i przejęcia
Szczegóły doświadczenia
  • Wieloletni Prezes Powszechnego Domu Kredytowego SA
  • Właściciel, Prezes i Wiceprezes kilku spółek
  • Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Powszechnie uważa się go za eksperta w dziedzinie finansów i doradztwa. Biznes prowadzi od 1997 roku. W latach 2003-2008 sprawował funkcję wiceprezesa zarządu Powszechnego Domu Kredytowego we Wrocławiu S.A, a od maja 2008 – prezesa zarządu. Następnie, w latach 2008- 2011 był również prezesem zarządu Fiolet PDK S.A. (spółki powstałej w roku 2008 w wyniku fuzji firm Fiolet S.A. i PDK S.A.). Spółka ta działa w branży finansowej i ubezpieczeniowej, oferując produkty oraz usługi banków i towarzystw ubezpieczeniowych.

Obecnie jest współwłaścicielem firmy zajmującej się automatyką przemysłową, właścicielem firmy zajmującej się promocją i dystrybucją drewna masywnego klejonego krzyżowo oraz zajmuje się komercjalizacją przestrzeni inwestycyjnych. Pełni też funkcję Wiceprezesa Zarządu firmy Tenha Sp. z o.o. oraz Prezesa Zarządu firmy Riso Sp. z o.o.

Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Studiował matematykę a „przypadkiem” ukończył ekonomię. Już w trakcie studiów interesował się przedsiębiorczością. Jak sam mówi, poczuł prawdziwy biznes, gdy w czasie studiów wyjechał na 4 miesiące do USA.

Siłą Akademii Biznesu AKME jest synergia doświadczeń biznesowych jej założycieli i własny kapitał finansowy na rozwój innowacyjnych pomysłów biznesowych.

Kontakt

Potrzebujesz bezpłatnej konsultacji? Uzupełnij formularz:

Jak możemy Tobie pomóc?

Jeśli masz pytania lub chcesz skonsultować swój pomysł napisz do nas albo zadzwoń.

Jak mawiał Seneka: Fart to coś, co przytrafia się kiedy przygotowanie spotyka się z okazją. W AKME zostaniecie przygotowani.

Ireneusz Wąsowicz
Co-Founder, Akademia Biznesu AKME

Masz pomysł na biznes? Chcesz by ktoś doświadczony Tobie doradzał?